JESIEŃ

Artykuły Brak Komentarzy »

 Jesień

pora odpoczynku. W ogrodzie powoli zamiera życie. Rośliny pracowicie rozsiane po świecie kończą swój żywot, aby wiosną z radością rozpocząć nowy trud wegetacji, kwitnienia, rozmnażania i piękna. Liście tracą soczystą zieleń zamieniając ją w ciepłe brązy i złoto. Ukojenie.

A my? My też powoli okrywając się ciepłymi kocami, odziani w swetry, bambosze i aksamitne kubraczki spędzimy dużo czasu w domu, myśląc o  przeszłych dokonaniach i wspaniałej przyszłości.

To dobry czas na medytację, marzenia, plany i słuchanie ……. muzyki. Ciepłej, kojącej, twórczej i nastrojowej. To głównie muzyka wnosi w nasze życie radość i spokój. Pozwala odpocząć i zanurzyć się w sobie. Odnaleźć tę część nas, która w pośpiechu lata pozostała na chwilę zagubiona, odsunięta, zapomniana. Muzyka leczy nasz stres i dolegliwości serca. Wycisza nasz organizm i wyzwala kreatywność. Pozwala marzyć i wędrować w śród gwiazd. To dzięki niej stajemy się lepsi, spokojniejsi, łagodniejsi, wspanialsi. Dźwięk leczy wszystko. Słuchajmy muzyki, zobaczmy muzykę, dotknijmy dźwięku zmysłami, bo dźwięk to barwa, smak i dotyk :)), to pieszczota umęczonej duszy.

Polecam  :))

CEZARY STAWSKI

http://www.soundclick.com/bands/default.cfm?bandID=853178

Dawanie

Artykuły Brak Komentarzy »

Dawanie, dzielenie się sobą, swoimi talentami i możliwościami, to największa przyjemność w życiu.

Nie bójmy się pokazywać tego, co w nas najlepsze, najpiękniesze. Nie bójmy się oceny innych. Zawsze to, czym się dzielimy jest piękne, niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju.

Internet stwarza nieograniczone możliwości w zaprezentowaniu swoich talentów. Pokazujmy je innym, niech staną się natchnieniem, inspiracją do dalszych działań. Na tym przecież polega rozwój ludzkości. Na doskonaleniu siebie i dzieleniu się sobą z innymi.

Zdjęcia z podróży, przepisy kulinarne, kwiaty z ogrodów,  łąk, zachody i wschody słońca,  to wszystko, co zafascynowało Ciebie, może też zafascynować innych. Widząc, pokazując piękno, które jest w nas, dajemy innym szansę na dostrzeżenie tego, czego do tej pory nie odnaleźli w sobie.

Obudźmy innych na to co nas wzrusza, uwrażliwia i doskonali. To nic nie kosztuje, a tak wiele wnosi w nasze życie.

Dzielenie się jest bezcennym darem.

SADZENIE DRZEW

Artykuły Brak Komentarzy »

Sadzenie drzew

Teraz jest najlepsza pora na sadzenie drzew.

Jak ważne są drzewa w naszym życiu, każdy wie. Bez nich nie byłoby tlenu na Ziemi.

To naturalne kombinaty oczyszczające i przetwarzające dwutlenek węgla na tlen.

To naturalne bariery dla rozpędzonego wiatru.

To nawilżacze powietrza.

To piękno.

Kiedyś celtyccy kapłani – Druidzi określili i przypisali drzewom ludzkie cechy.

Tych drzew jest 22 i każdy z nas jest którymś z nich.

Gorąco namawiam na posadzenia „swojego” drzewa w ogrodzie.

Zawsze możecie wybrać którąś z odmian, mniejszą, delikatniejszą, bardziej odporną na choroby i cieszyć się jak rośnie, dojrzewa razem z wami. Obserwować charakterystyczne cechy, pory kwitnienia i owocowania. Bardzo szybko zobaczycie, że to wszystko w zadziwiający sposób pokrywają się z waszym życiem. Z lepszymi i gorszymi okresami i wydarzeniami.

Że WASZE DRZEWO żyje razem z wami, a może to WY żyjecie razem z nim?

W każdym posadzonym drzewie na bardzo długo pozostanie Wasza energia. Drzewa żyją znacznie dłużej od ludzi, bo po kilkaset lat. I przez całe swoje długie życie będą szumieć o was piękne historie. Wszak to WY dacie im szansę na rozwój. Dacie im swoją miłość, opiekę i miejsce blisko siebie.

Kiedyś wasze wnuki będą tego słuchać i cieszyć się pozostawionym pięknem.

Jeśli zdecydujecie się na sadzenie drzew całej rodziny to najlepsze kierunki to:

matka – południowy zachód

dzieci – zachód

ojciec – północny zachód

Sadząc właśnie w ten sposób uaktywnicie najodpowiedniejsze dla siebie miejsca. Pozytywna energia popłynie bez ograniczeń, dając wszystko co najlepsze, najpiękniejsze i najwspanialsze.

Powodzenia.