Amma z Kerali w Indiach

Podróże Brak Komentarzy »

Amma z  Kerali w Indiach – prawidłowo Mata Amritanandamayi

Wielka święta Indii, chyba w tej chwili najważniejsza, żyjąca Nauczycielka (Guru).
Amma (Matka) reprezentuje energię żeńską, czyli Boginię Matkę.
 Zgodnie z Wedami cała Natura, w tym człowiek, została stworzona przez Boską Matkę i jest rodzaju  żeńskiego (tak jak kobieta tworzy w swym łonie dziecko), a co powstało z żeńskiego jest też żeńskie bez względu na płeć. Natomiast Duch (Ojciec) jest męski.
Na południu Indii największy jest kult Bogini Durgi ( Matki), a na północy  najważniejszy jest Bóg Śiwa.
Amma jest tym aspektem Durgi, który unicestwia nasze Ego i nazywa się Kali. U nas bardzo błędnie interpretuje się znaczenie Kali i pora zmienić wiedzę o Niej. To właśnie od Kali zależy, czy otrzymamy Wyzwolenie. Ścięta głowa w jej rękach właśnie symbolizuje śmierć ego. A śmierć ego, to nic innego jak całkowite podporządkowanie się woli Boga.

Amma podróżuje po całym świecie i przytula ludzi, jak kochająca Matka swoje dzieci.  Przekazuje im w ten sposób Swoją bezwarunkową Miłość.
Śpiewa wspólnie z wielbicielami  badżany i medytuje. Każda chwila z Nią spędzona jest niezwykłym świętem i radością dla duszy.
 Jak to się dzieje można zobaczyć

Tak, byłam przytulana przez Ammę i jest to bardzo wspaniałe uczucie. Tak wspaniałe, że chciałabym zostać w tych ramionach na zawsze :)) Miłość Ammy jest tak potężna, że leczy rany serca i otwiera je jak kwiat na dobro tego świata.
 W Indiach w Jej aszramie znajduje się bardzo wielu młodych ludzi (Polacy również). Zdobywają tam wiedzę i praktykują sadhanę. To dzięki nim ukazują się książki o Ammie, Jej naukach i technikach duchowych. Polecam wszystkim biografię Ammy. Po przeczytaniu znacznie łatwiej jest na nam katolikom zrozumieć, o co tak naprawdę w tej duchowości chodzi.

A na zakończenie proponuję obejrzeć film o pięknie Natury, to z Nią mamy przecież  poczuć Jedność

 
Na terenie aszramu nie można robić zdjęć, dlatego zamieszczam te z wybrzeża i kanału :)


Avast logo

Ta wiadomość została sprawdzona na obecność wirusów przez oprogramowanie antywirusowe Avast.
www.avast.com

BAJKA O PASKUDNYM PAJĄKU

Podróże Brak Komentarzy »

BAJKA O PASKUDNYM PAJĄKU

Całkiem niedawno (a może to dzieje się teraz)  żył sobie bardzo sprytny Pająk.
Jak wiecie, pająki posiadają ogromne zdolności w zakresie tkania pajęczyn i chwytania w nie ofiar.
Pająk, o którym w tej opowieści mowa, też takie umiejętności posiadał, a do tego bardzo był pazerny. Postanowił na swoich umiejętnościach zarobić jak najwięcej złota . Wymyślił sobie plan i wprowadził go w życie.
Najpierw za marne grosze zakupił stare, śmierdzące bagnisko i przysypał go złoty piaseczkiem.  Od leśnych pajączków kupił ich tandetną, taniutką nić z której zatrudnione mrówki zaczęły splatać małe pajęczynki (ogródki) z małymi domkami. Tak powstała kolonia pajęczych domków przeznaczona na sprzedaż dla naiwnych i bogatych.
Z całego kraju przybyły pracowite pszczółki, barwne motylki i zapracowane żuczki. Spodobało im się „Pajęcze Osiedle” zawieszone nad złotym piaskiem. Uznali, że miejsce jest warte zamieszkania, a domki kupna. Okolica przecież ładna, domki sympatyczne, złoty piasek cieszy oczy, lasy i jeziora wokół,  no kurde!
 prawdziwy tu przecież    ……………    raj :)).
 Cwany Pająk bardzo się przymilał i wdzięczył do oglądających, potencjalnych kupców. Po rączkach całował pszczółki. Głaskał barwne motylki i komplementował żuczki. Ani słowem nie wspomniał o bagnisku pod złotym piaseczkiem, ani o tandetnych niciach z których domki zostały splecione. Wszyscy uwierzyli w dobre intencje Pająka zapominając, że cechą pająków jest  w sieć łapać ofiary :((
 Szybko wszystkie domki zostały sprzedane. Tylko w środku Osiedla jeden pozostał niezamieszkały. Pająk mówił, że to dla Jego dzieci ale jak zwykle kłamał. Bardzo szybko okazało się, że  ten dom Pająk będzie sezonowo wynajmował Szarańczy. I tak się stało. Szarańcza do „Pajęczego Osiedla”przylatywała całymi stadami.
 Ich wrzaski, kłótnie, smród z grilla zatruwały wszystkim życie. Pijackie burdy Szarańczy stały się na „Pajęczym Osiedlu” codziennością.  Strach i zgroza zawitała w oczach przerażonych mieszkańców, a Pająk tylko liczył pieniądze i zacierał pazerne łapki. Wszystko działo się zgodnie z Jego okrutnym planem. Złapać w pajęczynę, a potem znęcać się, znęcać!
Powstawały kolejne „Pajęcze Osiedla” i ofiar Pająka przybywało. I choć miał już ogromne ilości złota, to ciągle było mu mało, i mało, i mało. Na drzewie śmierci (cmentarz pająków) zakupił nawet podwójne miejsce i podwójny pośmiertny kokon, do którego już składał złote monety aby towarzyszyły mu po śmierci. Ale nie było to dla Niego wystarczające, myślał jeszcze o czymś innym.
Jak się okazało Pająk  nie tylko pragnął złota, nie tylko pragnął śmierci ofiar, On najbardziej na świecie  pragnął wszystkich pożreć!
Dla Niego liczył się tylko On sam. Nienawidził pracowitych pszczółek. Nie cierpiał barwnych motylków. Gardził żukami. Uważał, że Świat powinien być tylko dla Niego!!

Na szczęście dla wszystkich istnieje boska sprawiedliwość.

 Bóg wystawił swój boski palec z nieba, pogroził Pająkowi i powiedział surowo:
 ‚zachorujesz na śmiertelną chorobę i jedynym wybawieniem dla Ciebie będzie zwrócić wszystko co do grosza. Tylko tak możesz wyzdrowieć i uratować życie”.
Niestety pazerność Pająka była silniejsza, niż życie i zdrowie.
Pająk zachorował na śmiertelną chorobę i pękł z przeżarcia i chytrości i rozpadł się na tysiące kawałków.
I wydawałoby się, że to już koniec tej opowieści, przecież Pająk nie żyje ale czy przypadkiem nie znacie więcej  takich Pająków?

Pozdrawiam
Ewa


Avast logo

Ta wiadomość została sprawdzona na obecność wirusów przez oprogramowanie antywirusowe Avast.
www.avast.com

SAI BABA z SHIRDI

Podróże Brak Komentarzy »

SHIRDI  w Indiach
 to miejscowość niedaleko ogromnego, porowego miasta Mumbai (Bombaj) słynąca z kultu wielkiego, duchowego Mistrza Sai Baby.  Poniżej kilka słów o Nim.

 Shirdi Sai Baba – nie żyjący od prawie 100 lat  święty człowiek Indii, uznany za inkarnację Boga Śiwy.

     Był najbiedniejszy z biednych. Nie posiadał nic, ani majątku, ani rodziny, ani domu, ani nawet  łóżka.
     Porzucony, jako niemowlę w polu, nigdy nie poznał własnych rodziców i rodzeństwa. Nie zaznał matczynej
     miłości.  Nie kochał żadnej kobiety. Nie miał dzieci.
     Nie miał nawet własnego imienia!
     Wołano do Niego Baba lub Sai, a Shirdi to miejscowość w której spędził większość życia.
      Dlatego mówi się o Nim      Sai Baba z Shirdi lub Shirdi Sai Baba

     Jadł jeden posiłek na 2 dni i całe życie żebrał o jedzenie. Spał godzinę na zawieszonej nad ogniskiem desce.
     Od ludzi przybyłych do Niego o poradę lub błogosławieństwo pobierał (kategorycznie żądał:))
     kilku  rupiową zapłatę i natychmiast rozdawał ją wśród biednych.
     Posiadał ogromne moce jogiczne.
      Uzdrawiał, wskrzeszał, materializował przedmioty, nauczał. Znał przeszłość, teraźniejszość i przyszłość.
     I łączył w miłości wyznawców Śiwy i Mahometa.
     I  stał się Wielkim Świętym dla obu religii.
     Cały był dla innych, nigdy nic nie chciał  dla siebie !

     Kto chciałby tak żyć?
     Jaka dusza pragnie takiego doświadczenia i gotowa jest na takie poświęcenie?

Dziś Sai Baba z Shirdi znany jest i wielbiony w całych Indiach i na świecie. Jego wizerunek znajduje się prawie w każdym hinduskim domu i wszyscy dobrze wiedzą, co zrobił dla innych.
Dziś wdzięczność, miłość i szacunek dla Niego nie mają granic.

Do Shirdi codziennie przybywają dziesiątki tysięcy ludzi. Długimi kilometrami, w tanecznych korowodach z posągami Sai Baby na ramionach , wędrują do miejsca pochówku Mistrza (Samadi)  i godzinami czekają aby pokłonić się ukochanemu Babie. W taki sposób dziękują Mu za Jego dobroć. Za Jego pełne poświęcenia życie.

Bardzo się cieszę, że taki wspaniały Nauczyciel przyszedł kiedyś do mnie ( w medytacji) i odmienił moje życie.
Również z całego serca, codziennie dziękuję Mu za tę łaskę.

Zdjęcia wykonałam bardzo wcześnie rano, gdy jeszcze dało się przejść obok aśramu Sai Baby.


Avast logo

Ta wiadomość została sprawdzona na obecność wirusów przez oprogramowanie antywirusowe Avast.
www.avast.com