Katedra w Berlinie – BERLINER DOM

Dzięki niezwykłej uprzejmości Bożenki i Janka (dziękuję, dziękuję) mogłam  kolejny raz gościć w Berlinie.
 Wspaniale i wytrwale wszystko mi pokazywali i cierpliwie towarzyszyli w wędrówkach po mieście, za co jestem niezwykle IM wdzięczna :))

Tym razem między innymi obejrzałam przepiękną berlińską Katedrę.

Aby obejrzeć ją wewnątrz trzeba kupić bilet wstępu. Uprawnia on również do wdrapania się krętymi schodami aż na brzeg ogromnej, szklanej kopuły, gdzie z balkonu obiegającego kopułę na zewnątrz (jeśli sprzyja pogoda), można obejrzeć panoramę Berlina.

Na zdjęciach z wnętrza katedry widać, że właśnie odprawiana jest msza. Niestety oprócz księdza i zapalonych, licznych świateł w katedrze byli tylko turyści, co dla Polaka jest niezwykłym widokiem. Zaczęłam się nawet zastanawiać, czy jeszcze gdzieś w świecie do kościoła chodzi tak wiele osób jak w Polsce? Przecież w Berlinie mieszka ponad 4 miliony ludzi, a w Katedrze w czasie mszy   ……………….   pustka !

Jak widać na zdjęciach robionych z balkonu przy kopule,  Berlin to ogromny plac budowy. Przede wszystkim odbudowywane są zabytki, które znajdowały się po wschodniej stronie berlińskiego muru z najważniejszym, ogromnym zamkiem na czele. Za kilka lat będzie on kolejną architektoniczną i historyczną atrakcją Berlina.

Na zdjęciach również widać liczne berlińskie kanały, rzekę Szprewę i pływające po nich stateczki. Tą wodną podróż my też  za kilka dni odbędziemy, i foto relacja zostanie zamieszczona :))

Pozdrawiam
Ewa


Avast logo

Ta wiadomość została sprawdzona na obecność wirusów przez oprogramowanie antywirusowe Avast.
www.avast.com